Měření koncentrace radonu v jeskyních pomocí detektoru TimePix

Obor: fyzika

Supervizor: Mgr. Petr Baroň

Typ: terénní/počítačový

Pracoviště: Společná laboratoř optiky UP a FZÚ AV ČR

volný projekt (je možné se zapojit, nikdo zatím projekt neřeší)

Cílem je pilotní měření koncentrace radonu v jedné z rakouských jeskyní (jeskyně Altaquelle Höhle, Bullenhöhle Tauplitzalm, Eisenstein, Emmerberg, Geierkogelhöhle, Obir Tropfsteinhöhlen, Zederhaus), kde zároveň probíhá monitoring pohybů aktivních poruch, teploty a vlhkosti. Projekt zahrnuje seznámení se s teoríí radonového rozpadu dále se samotným detektorem TimePix a softwarem, dle zájmu se student může zúčastnit instalace detektoru. Výsledkem studentova snažení bude analzování naměřených dat.