Příprava nábrusů vzorků z historických nástěnných maleb a jejich následná analýza

Supervizor: RNDr. Lukáš Kučera, Ph.D.

Typ: laboratorní

Pracoviště: katedra analytické chemie

volný (je možné se zapojit, nikdo zatím projekt neřeší)

Cílem této práce je příprava nábrusů ze vzorků nástěnných středověkých maleb. Případně také z maleb na kámen, dřevo a plátno. Připravené nábrusy budou následně analyzovány pomocí optického mikroskopu za účelem identifikace jednotlivých barevných vrstev (stratigrafie). Dále bude nábrus analyzován pomocí dalších technik jako je např. infračervená a Ramanova spektroskopie, hmotnostní spektrometrie s laserovou desorpcí ionizací, apod.