Asociace fosilií z lokality Štíty (bystřický litofaciální vývoj české křídové pánve)

Obor: vědy o Zemi

Supervizor:  RNDr. Tomáš Lehotský, Ph.D.

Typ: terénní, laboratorní

Pracoviště: Katedra geologie

obsazený (na projektu se již pracuje a není se možné již přidat)

Práce je zaměřena na studium společenstev křídové fosilní fauny a ichnofauny pocházející z odkryvu bývalé cihelny v obci Štíty. Student v rámci projektu popíše rešeršně geologickou stavbu ćeské křídové pánve se zaměřením na bystřický litofaciální vývoj. Zpracuje také přehled paleontologických výzkumů na lokalitě. V terénu zhodnotí současný stav lokality a odebere reprezentativní vzorky fosilní fauny a ichnofauny, které následně určí a systematicky zpracuje. Stěžejní částí práce bude systematické a paleoekologické zpracování kolekce fosilií z této lokality.