Badatel
Dnes je 16.01.2019, jste 80852 návštěvník  

Jak se zapojit do projektu jako student

Spolupráce se supervizorem může mít mnoho různých forem. Bude to záviset na konkrétním úkolu, množství času, které tomu můžete věnovat, atd. Většina z vás se asi stane členem některého výzkumného týmu a zapojí se do projektu, na kterém tento tým pracuje. Někdo z vás může mít v hlavě už hotový projekt a bude hledat někoho, kdo by mu pomohl s jeho realizací. Můžete pracovat samostatně, spolu s kamarádem, nebo můžete třeba vytvořit malou skupinku pod vedením vašeho učitele. A jak konkrétně postupovat?

  1. Nejprve si zkuste ujasnit, proč chcete dělat vědu, který obor vás zajímá a kolik tomu můžete věnovat času.
  2. Podívejte se do Databáze výzkumných projektů a pokuste se najít ten, který nejvíce odpovídá vašim zájmům. Podívejte se také na to, čím se zabývá skupina, která projekt vypisuje. Je možné, že když si popovídáte se supervizorem, najdete společně téma, které vám vyhovuje více a může být trochu odlišné od toho, které je v nabídce.
    V případě, že vašim zájmům žádné téma v nabídce neodpovídá, kontaktujte koordinátora projektu (mkubala@prfnw.upol.cz) a my se vám pokusíme někoho sehnat (ale úspěch nemůžeme zaručit).
  3. Kontaktujte vybraného supervizora. Doporučujeme, abyste první kontakt udělali e-mailem (při použití telefonu se sice domluvíte konkrétněji, ale riskujete, že zavoláte nevhod).
  4. Do e-mailu můžete napsat vaše časové možnosti, ale třeba i to, co umíte a co třeba s daným výzkumným tématem přímo nesouvisí, ale může se to hodit (např. znalost jazyků, programování …)
  5. Vyčkejte odpovědi. Může to chvíli trvat (vědec je např. v zahraničí, nemocen, má mnoho práce…), ale pokud se nedočkáte odpovědí do dvou týdnů, kontaktujte koordinátora projektu.
  6. Pokud si se supervizorem domluvíte schůzku, nechoďte v doprovodu rodičů – podpora rodičů je důležitá, ale chceme vidět, že zájem máte především vy, ne rodiče.
  7. V případě, že se s vybraným supervizorem nedohodnete, zkuste najít někoho jiného a pokud by se vám to nepodařilo, kontaktujte koordinátora projektu.
  8. Rozhodnete-li se z jakéhokoliv důvodu spolupráci ukončit, sdělte to svému supervizorovi alespoň e-mailem.